Zawsze krok przed Tobą

 

ActiveAhead® to adaptacyjne bezprzewodowe rozwiązanie sterowania oświetleniem. Opatentowany algorytm samouczenia zapewnia wyższy komfort i wygodę oraz oszczędność energii.

Doskonały przy ​​renowacjach powierzchni. Bezprzewodowo połączone w sieć urządzenia ActiveAhead poznają wzorce ruchu w przestrzeni, w której są zainstalowane. Następnie wykorzystują wzorce do dostosowania działania opraw, aby zaoferować użytkownikom jak najlepsze wykorzystanie. Krótko mówiąc, ActiveAhead to samouczący się, gotowy do użycia od razu po zamontowaniu, system sterowania oświetleniem.

Zwiększony komfort. Urządzenie ActiveAhead rozpoczyna naukę od momentu włączenia zasilania. Z dużym prawdopodobieństwem urządzenie nauczy się pierwszych wzorców ruchu już w ciągu kilku pierwszych godzin/dni. Zależne jest to od ilości wyraźnych ruchów w przestrzeni. Urządzenie ActiveAhead nieustannie uczy się wzorców ruchu, dzięki czemu dostosuje się do ewentualnych zmian jak np.: powstanie lub rozbiórka ścianki działowej.

Inteligentna oszczędność energii. W porównaniu z prostą, włączaną przyciskiem oprawą, ActiveAhead przenosi komfort na zupełnie nowy poziom, oferując przy tym znaczne oszczędności energii. Oprócz zwiększania natężenia oświetlenia w sposób przewidujący, przyciemnia je w zależności od rzeczywistego ruchu.

Prosta instalacja. Oprawy wyposażone w ActiveAhead są niezmiernie proste w montażu. Wystarczy zamocować oprawy w docelowym miejscu i włączyć zasilanie sieciowe. Brak okablowania sterującego, programowania oraz konfiguracji. Opcjonalne dostosowanie i grupowanie jest możliwe za pomocą aplikacji mobilnej ActiveAhead.

Title

Sztuczna inteligencja ActiveAhead uczy się przewidywać jaki będzie kolejny krok użytkownika. Czy na skrzyżowaniu korytarzy pójdzie prosto, a może skręci w lewo? Czy wejdzie do sali konferencyjnej a może do biura przełożonego? Wtedy zaświeci kolejne oprawy. ActiveAhead nieustannie uczy się i dostosowuje do zmieniającego się środowiska.

  • INSTALACJA

  • NAUKA, POZNAWANIE SCHEMATÓW PRZEMIESZCZANIA SIĘ UŻYTKOWNIKÓW

  • DALSZY ETAP UCZENIA SIĘ KOMUNIKACJI NA POWIERZCHNI

  • PROGNOZOWANIE PRZYGASZANIA / WYŁĄCZANIA OŚWIETLENIA

Konfiguracja ActiveAhead Generation 2

Konfigurowanie rozwiązania ActiveAhead jest niezmiernie proste. W oparciu o przestrzeń, na której będzie instalowany system oraz oprawy, wybieramy ActiveAhead Node i odpowiedni sterownik LED. Następnie dobieramy czujki. Opcjonalnie można zastosować również  uchwyty do czujek. W przypadku pomieszczeń takich jak sale konferencyjne dodajemy bezprzewodowy panel sterowania i gotowe. Jeśli będzie taka potrzeba, dostrajamy konfigurację na miejscu za pomocą aplikacji mobilnej ActiveAhead.

Rodzina produktów ActiveAhead Generation 2: www.helvar.pl/activeahead/

1. Wybierz ActiveAhead Node

5634 ActiveAhead Node

Łączy radio, procesor, multisensor i kabel połączeniowy w jeden mały, potężny ActiveAhead node.

ActiveAhead Node

5652 ActiveAhead Node

Mały, wydajny, samouczący się ActiveAhead Node do wbudowania w oprawę.

5609A ActiveAhead Node Advanced

Umożliwia rozbudowanie rozwiązania ActiveAhead o standardowe oprawy DALI. Bardzo łatwa instalacja np. w suficie.

ActiveAhead Node – standardowe lub DALI
Rozwiązanie, które zawsze obserwuje, zawsze się uczy. ActiveAhead Node komunikują się ze sobą za pośrednictwem sieci Bluetooth. Prognozują, gdzie potrzeba będzie włączyć oświetlenie. ActiveAhead Node rozpoczyna naukę od chwili uruchomienia. Od tego momentu nie przestaje się uczyć.

2. Wybierz sterownik

Sterowniki ActiveAhead Freedom LED

Sterowniki ActiveAhead Freedom LED

Wybór sterowników Freedom LED zoptymalizowanych do pracy z ActiveAhead Node.

Sterowniki DALI LED

Sterowniki DALI LED

Sterowniki Helvar DALI LED są zaprojektowane z myślą o energooszczędności, trwałości i wysokiej jakości.

5610 ActiveAhead Adapter DA

Pozwala na zastosowanie standardowych sterowników DALI LED z ActiveAhead Node Sense i ActiveAhead Node.

Sterowniki ActiveAhead – Freedom lub DALI
Oferta sterowników Helvar LED jest przeznaczona do energooszczędnych, długotrwałych, wysokiej jakości i profesjonalnych aplikacji oświetleniowych. Wybierając system DALI, można wprowadzić swoje oprawy oświetleniowe DALI do sieci ActiveAhead, aby dać im możliwość uczenia się i predykcji oświetlenia.

3. Wybierz czujkę

5630 ActiveAhead Sense

5632 ActiveAhead Sense Outdoor

Czujnik wewnętrzny
Mały czujnik o dużych możliwościach. Łatwo montuje się go w oprawie oświetleniowej. ActiveAhead z czujnikiem PIR (detekcja ruchu i światła) nie wymaga osobnego źródła zasilania.

Czujnik zewnętrzny
Czujnik o klasie szczelności IP65 umożliwia zastosowanie rozwiązania ActiveAhead na zewnątrz.

Panel sterujący

Naklejka ActiveTune

Przyklejasz i korzystasz
Bez przewodów, bez kabli. Ten opcjonalny panel z własnym zasilaniem można przekleić bezpośrednio do ściany lub innej płaskiej powierzchni. Idealnie sprawdza się w salach konferencyjnych. Komunikuje się z ActiveAhead Node, więc można wybierać spośród czterech różnych scen oświetleniowych.

Przełącznik do sterowania oświetleniem

Personalizacja oświetlenia
Użytkownik może ustawić oświetlenie znajdujące się nad jego biurkiem / w jego przestrzeni tak, jak lubi lub jak potrzebuje do wykonywanej pracy. Indywidualne ustawienia oświetlenia można zapisać. Dostęp uzyskuje się za pośrednictwem aplikacji ActiveTune. Po pobraniu bezpłatnej aplikacji należy zeskanować kod QR z naklejki (naklejka powinna znajdować się w łatwo dostępnym miejscu – biurko, szafa) i dopasować oświetlenie wedle swoich preferencji / potrzeb.

Aplikacja mobilna

Termostat Helvar ActiveHeat

Łatwa konfiguracja
Piękno ActiveAhead polega na tym, że system uczy się sam, ale można też powiedzieć mu, co ma robić. Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej ActiveAhead, programista może zapisać pewne ustawienia.

Inteligentny termostat
Helvar ActiveHeat to inteligentny i łatwy w użyciu termostat oszczędzający energię. Termostat korzysta z informacji płynących z ActiveAhead node i przełącza pomiędzy trybem temperaturowym ECO i Comfort, w zależności od rzeczywistej zajętości pomieszczenia.

ActiveAhead – zbiór nagrań / tutoriali

(w języku angielskim)

Prawdziwie inteligentne bezprzewodowe
rozwiązanie oświetleniowe

Dowiedz się, dlaczego samouczący się ActiveAhead to najlepsze rozwiązanie do bezprzewodowego sterowania oświetleniem!


Ciągłe uczenie się pomieszczenia

Chcesz dowiedzieć się, jak ActiveAhead uczy się powierzchni open space?


Konfiguracja ActiveAhead w garażu

Ten super prosty przewodnik krok po kroku pokazuje, jak łatwo i szybko można skonfigurować ActiveAhead za pomocą aplikacji ActiveAhead!

Konfiguracja ActiveTune – indywidualnego sterowania oświetleniem

Dzięki rozwiązaniu Helvar ActiveTune użytkownicy mogą dostroić światło nad biurkiem za pomocą aplikacji mobilnej. To wideo pokazuje, jak szybko można sparować oprawę ActiveAhead z naklejką ActiveTune za pomocą aplikacji ActiveAhead.


How to use network level operations in ActiveAhead

ActiveAhead Nodes znajdują się w tej samej sieci, co umożliwia kierowanie na całą sieć lub jej części. Ten film pokazuje, jak korzystać z operacji na poziomie sieci za pomocą aplikacji mobilnej ActiveAhead.


Ustawienie funkcji „corridor hold”

Funkcja „corridor hold” utrzymuje pogrupowane oprawy włączone w chwili, gdy inna grupa opraw jest aktywna. To nagranie przedstawia, jak aktywować tę funkcję przy pomocy aplikacji ActiveAhead.

Instalacja opraw załączanych za pomocą ActiveAhead

Instalacja opraw ActiveAhead Ready odbywa się w szybki i prosty sposób. Wideo prezentuje rekomendowane pozycjonowanie sensora, zapewniające jego optymalne działanie

©Copyright 2020 Helvar - systemy sterowania oświetleniem.