Sterowanie inteligentnym oświetleniem i efektywność energetyczna

Sterowanie inteligentnym oświetleniem i efektywność energetyczna

Niezależnie od typu obiektu oraz jego zastosowania, należy zadbać o właściwą efektywność energetyczną. Zgodnie ze zmianami w dyrektywie Komisji Europejskiej wydanej w 2012 roku, przed końcem 2020 roku państwa członkowskie powinny ograniczyć zużycie energii pierwotnej  o 20%, a do 2030 roku nawet o 30%.

Rozwiązania firmy Helvar wychodzą na przeciw tym oczekiwaniom, dostarczając na światowy rynek innowacyjne systemy sterowania oświetleniem, które pomogą każdemu przedsiębiorstwu znacząco poprawić efektywność energetyczną, przynosząc nie tylko korzyści ekonomiczne, ale dbając przy tym o środowisko.

Helvar oferuje kilka nowatorskich rozwiązań w zakresie oświetlenia energooszczędnego:

Digidim / Imagine
Dzięki zastosowaniu międzynarodowego standardu DALI oraz połączenia go z elastycznymi możliwościami, dopasowanymi do zarówno dużych obiektów, jak i pojedynczych pomieszczeń, Systemy Digidim / Imagine stały się symbolem efektywności energetycznej w systemach sterowania oświetleniem. Dynamiczna konfiguracja z poziomu podsieci DALI, LAN lub z systemów BMS oraz pełna automatyka, pozwala na optymalne zarządzanie oświetleniem oraz roletami. Zależnie od zaimplementowanych funkcjonalności, systemy Digidim / Imagine pozwalają m.in. szkołom, biurom, hotelom czy obiektom przemysłowym oszczędzić od 20 do 80% energii użytkowanej przez oświetlenie.

Active+
W tym systemie oprawy samodzielnie optymalizują warunki oświetleniowe, mierząc poziom światła w pomieszczeniu, a także wykrywając ruch. Active+ nie trzeba dodatkowo programować – system dopasowuje rozwiązania do potrzeb użytkowników. Wyjątek stanowi przyciemnianie światła, warto do tego zastosować aplikację na system Android. Wykorzystanie Active+ w domach prywatnych, a także w budynkach użyteczności publicznej pozwala na poprawienie efektywności energetycznej o od 20 do 80%.

NightDim
Właściwe, energooszczędne oświetlenie istotne jest również na zewnątrz – w parkach, ogrodach, a także na elewacjach. System nightDim został stworzony do tego typu oświetlenia,można w nim łatwo dostosowywać sceny, przy pomocy głównych włączników. Nie jest wymagane żadne okablowanie, nadajniki lub odbiorniki, nie obniżając przez to estetyki obiektu.
Po zaimplementowaniu systemu sterowania oświetleniem typu nightDim można osiągnąć oszczędność energii sięgającą od 10 do 70%.

©Copyright 2020 Helvar - systemy sterowania oświetleniem.