Frost & Sullivan wyróżnia rozwiązanie Helvar ActiveAhead za prowadzenie na rynku sterowania oświetleniem opartym na sztucznej inteligencji

Frost & Sullivan wyróżnia rozwiązanie Helvar ActiveAhead za prowadzenie na rynku sterowania oświetleniem opartym na sztucznej inteligencji

Inteligentne rozwiązanie do sterowania oświetleniem ActiveAhead oferuje użytkownikom większy komfort a zarazem generuje znaczne oszczędności kosztów ucząc się wzorców użytkowania.

Londyn, Wielka Brytania – 14 września 2020 r. – Na podstawie niedawnej analizy europejskiego rynku systemów sterowania oświetleniem napędzanego sztuczną inteligencją (AI) Frost & Sullivan przyznaje firmie Helvar nagrodę Europe Company of the Year 2020. Helvar uzupełnił już ugruntowane, inteligentne rozwiązania do sterowania oświetleniem i portfolio komponentów opraw o nowatorskie, predykcyjne rozwiązanie oświetleniowe ActiveAhead. ActiveAhead zapewnia najlepszą w swojej klasie efektywność energetyczną, komfort i oszczędności kosztów klientom z różnych branż, w tym biurowej, edukacyjnej, opieki zdrowotnej, nieruchomości i wielu innych.

„Helvar w pierwszej kolejności zastosował sztuczną inteligencję w rozwiązaniach Active i Active +, a następnie wprowadził technologię Bluetooth Mesh w swoim rozwiązaniu do sterowania oświetleniem ActiveAhead. Pozwoliło to firmie zbudować zaawansowany algorytm oparty na sztucznej inteligencji w oparciu o zebrane informacje i rozległą wiedzę w zakresie sterowania oświetleniem ”- powiedział Dennis Marcell Victor, Starszy Analityk ds. Badań w firmie Frost & Sullivan. „W 2020 roku Helvar wypuścił drugą generację ActiveAhead, która jeszcze bardziej usprawnia konfigurację i obsługę prawdziwie inteligentnego bezprzewodowego rozwiązania oświetleniowego – dając właścicielom budynków i zarządcom obiektów lepsze narzędzia do uwolnienia pełnego potencjału inteligentnego oświetlenia przyszłości”.

Możliwości samouczenia się ActiveAhead zapewniają niezrównaną wydajność i niezawodność w konfiguracji i funkcjonowaniu. W szczególności rozwiązanie zapewnia większy komfort użytkownikom budynku. Klienci mogą zainstalować oprawy ActiveAhead w przewidzianym dla nich położeniu i obsługiwać je bez konieczności sprawdzania okablowania sterowania, programowania lub konfiguracji. Mogą również dostosowywać i grupować oprawy za pomocą aplikacji mobilnej ActiveAhead, a także dostosowywać wszystkie ustawienia światła do własnych potrzeb, co prowadzi do lepszej produktywności i relaksu.

Co więcej, zapewnia optymalną oszczędność energii, ponieważ jej nody w sieci bezprzewodowej stosują inteligentny algorytm do zrozumienia wykorzystania przestrzeni i reagowania na ilość światła w tym obszarze. Oprawy zbierają dane ze swoich czujników komunikując się ze sobą i uczą się wzorców wykorzystania przestrzeni, dzięki czemu system może automatycznie dostosowywać oświetlenie. Przyciemniając światła w przewidywalny i inteligentny sposób, ActiveAhead pomaga klientom osiągnąć ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

„Ogólnie rzecz biorąc, firma stała się dostawcą najnowocześniejszych produktów, a także zaufanym partnerem dla różnych firm technologicznych. Ostatecznie Helvar pomaga klientom stać się bardziej zrównoważonymi i tworzyć lepsze środowiska pracy ”- zauważył Victor.

Każdego roku Frost & Sullivan przyznaje nagrodę Company of the Year organizacji, która wykazuje doskonałość w zakresie strategii rozwoju i wdrażania w swojej dziedzinie. Nagroda jest wyrazem uznania dla wysokiego stopnia innowacyjności produktów i technologii oraz wynikającej z tego pozycji lidera pod względem wartości dla klientów i penetracji rynku.

Nagrody Frost & Sullivan Best Practices są przyznawane firmom na różnych rynkach regionalnych i globalnych za wykazanie się wyjątkowymi osiągnięciami i doskonałymi wynikami w obszarach takich jak przywództwo, innowacje technologiczne, obsługa klienta i strategiczny rozwój produktów. Analitycy branżowi porównują uczestników rynku i mierzą ich wyniki za pomocą szczegółowych wywiadów, analiz i obszernych badań wtórnych w celu zidentyfikowania najlepszych praktyk w branży.

O firmie Frost & Sullivan
Od ponad pięćdziesięciu lat firma Frost & Sullivan jest znana na świecie ze swojej roli w pomaganiu inwestorom, liderom korporacji i rządom w kierowaniu zmianami gospodarczymi i identyfikowaniu przełomowych technologii, megatrendów, nowych modeli biznesowych i firm do działania, co skutkuje ciągłym przepływem możliwości rozwoju, które pozwolą osiągnąć sukces w przyszłości.

Kontakt:
Lindsey Whitaker
tel.: +1 (210) 477-8457
e-mail: lindsey.whitaker@frost.com

©Copyright 2020 Helvar - systemy sterowania oświetleniem.