Zawsze krok przed Tobą

 

ActiveAhead® to adaptacyjne bezprzewodowe rozwiązanie sterowania oświetleniem. Opatentowany algorytm samouczenia zapewnia wyższy komfort i wygodę oraz oszczędność energii.

Doskonały przy ​​renowacjach powierzchni. Bezprzewodowo połączone w sieć urządzenia ActiveAhead poznają wzorce ruchu w przestrzeni, w której są zainstalowane. Następnie wykorzystują wzorce do dostosowania działania opraw, aby zaoferować użytkownikom jak najlepsze wykorzystanie. Krótko mówiąc, ActiveAhead to samouczący się, gotowy do użycia od razu po zamontowaniu, system sterowania oświetleniem.

Zwiększony komfort. Urządzenie ActiveAhead rozpoczyna naukę od momentu włączenia zasilania. Z dużym prawdopodobieństwem urządzenie nauczy się pierwszych wzorców ruchu już w ciągu kilku pierwszych godzin/dni. Zależne jest to od ilości wyraźnych ruchów w przestrzeni. Urządzenie ActiveAhead nieustannie uczy się wzorców ruchu, dzięki czemu dostosuje się do ewentualnych zmian jak np.: powstanie lub rozbiórka ścianki działowej.

Inteligentna oszczędność energii. W porównaniu z prostą, włączaną przyciskiem oprawą, ActiveAhead przenosi komfort na zupełnie nowy poziom, oferując przy tym znaczne oszczędności energii. Oprócz zwiększania natężenia oświetlenia w sposób przewidujący, przyciemnia je w zależności od rzeczywistego ruchu.

Prosta instalacja. Oprawy wyposażone w ActiveAhead są niezmiernie proste w montażu. Wystarczy zamocować oprawy w docelowym miejscu i włączyć zasilanie sieciowe. Brak okablowania sterującego, programowania oraz konfiguracji. Opcjonalne dostosowanie i grupowanie jest możliwe za pomocą aplikacji mobilnej ActiveAhead.

Title

Sztuczna inteligencja ActiveAhead uczy się przewidywać jaki będzie kolejny krok użytkownika. Czy na skrzyżowaniu korytarzy pójdzie prosto, a może skręci w lewo? Czy wejdzie do sali konferencyjnej a może do biura przełożonego? Wtedy zaświeci kolejne oprawy. ActiveAhead nieustannie uczy się i dostosowuje do zmieniającego się środowiska.

  • INSTALACJA

  • NAUKA, POZNAWANIE SCHEMATÓW PRZEMIESZCZANIA SIĘ UŻYTKOWNIKÓW

  • DALSZY ETAP UCZENIA SIĘ KOMUNIKACJI NA POWIERZCHNI

  • PROGNOZOWANIE PRZYGASZANIA / WYŁĄCZANIA OŚWIETLENIA

Konfiguracja ActiveAhead Generation 2

Konfigurowanie rozwiązania ActiveAhead jest niezmiernie proste. W oparciu o przestrzeń, na której będzie instalowany system oraz oprawy, wybieramy ActiveAhead Node i odpowiedni sterownik LED. Następnie dobieramy czujki. Opcjonalnie można zastosować również  uchwyty do czujek. W przypadku pomieszczeń takich jak sale konferencyjne dodajemy bezprzewodowy panel sterowania i gotowe. Jeśli będzie taka potrzeba, dostrajamy konfigurację na miejscu za pomocą aplikacji mobilnej ActiveAhead.

Rodzina produktów ActiveAhead Generation 2: www.helvar.pl/activeahead/

1. Wybierz ActiveAhead Node

2. Wybierz sterownik

ActiveAhead Node

5652 ActiveAhead Node

Small, powerful, self-learning ActiveAhead Node to build into a luminaire.

5609 ActiveAhead Node Advanced

Umożliwia rozbudowanie rozwiązania ActiveAhead o standardowe oprawy DALI. Bardzo łatwa instalacja np. w suficie.

Sterowniki ActiveAhead Freedom LED

Sterowniki ActiveAhead Freedom LED

Wybór sterowników Freedom LED zoptymalizowanych do pracy z ActiveAhead Node.

Sterowniki DALI LED

Sterowniki DALI LED

Sterowniki Helvar DALI LED są zaprojektowane z myślą o energooszczędności, trwałości i wysokiej jakości.

ActiveAhead Node – standardowe lub DALI
Rozwiązanie, które zawsze obserwuje, zawsze się uczy. ActiveAhead Node komunikują się ze sobą za pośrednictwem sieci Bluetooth. Prognozują, gdzie potrzeba będzie włączyć oświetlenie. ActiveAhead Node rozpoczyna naukę od chwili uruchomienia. Od tego momentu nie przestaje się uczyć.

Sterowniki ActiveAhead – Freedom lub DALI
Oferta sterowników Helvar LED jest przeznaczona do energooszczędnych, długotrwałych, wysokiej jakości i profesjonalnych aplikacji oświetleniowych. Wybierając system DALI, można wprowadzić swoje oprawy oświetleniowe DALI do sieci ActiveAhead, aby dać im możliwość uczenia się i predykcji oświetlenia.

3. Wybierz czujkę

5630 ActiveAhead Sense

5632 ActiveAhead Sense Outdoor

Czujka systemowa Helvar DALI

Czujki systemowe Helvar DALI

Czujka systemowa Helvar DALI

Czujnik wewnętrzny
Mały czujnik o dużych możliwościach. Łatwo montuje się go w oprawie oświetleniowej. ActiveAhead z czujnikiem PIR (detekcja ruchu i światła) nie wymaga osobnego źródła zasilania.

Czujnik zewnętrzny
Czujnik o klasie szczelności IP65 umożliwia zastosowanie rozwiązania ActiveAhead na zewnątrz.

ActiveAhead Node Advanced pozwala na zastosowanie czujek z portfolio produktowego DALI.

Panel sterujący

Przyklejasz i korzystasz
Bez przewodów, bez kabli. Ten opcjonalny panel z własnym zasilaniem można przekleić bezpośrednio do ściany lub innej płaskiej powierzchni. Idealnie sprawdza się w salach konferencyjnych. Komunikuje się z ActiveAhead Node, więc można wybierać spośród czterech różnych scen oświetleniowych.

Aplikacja mobilna

Łatwa konfiguracja
Piękno ActiveAhead polega na tym, że system uczy się sam, ale można też powiedzieć mu, co ma robić. Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej ActiveAhead, programista może zapisać pewne ustawienia.

Naklejka ActiveTune

Personalizacja oświetlenia
Użytkownik może ustawić oświetlenie znajdujące się nad jego biurkiem / w jego przestrzeni tak, jak lubi lub jak potrzebuje do wykonywanej pracy. Indywidualne ustawienia oświetlenia można zapisać. Dostęp uzyskuje się za pośrednictwem aplikacji ActiveTune. Po pobraniu bezpłatnej aplikacji należy zeskanować kod QR z naklejki (naklejka powinna znajdować się w łatwo dostępnym miejscu – biurko, szafa) i dopasować oświetlenie wedle swoich preferencji / potrzeb.

©Copyright 2020 Helvar - systemy sterowania oświetleniem.